Wzmożone napięcie mięśniowe u 4-miesięcznego dziecka

Witam. U mojego 4 miesiecznego dziecka stwierdzono wzmożone napięcie mięśniowe. Zalecono mi ćwiczenie z nim w domu. Niestety nie wszystkie ćwiczenia i zagadnienia zdążyłam zapamiętać. Stąd moje pytanie do neurologa co to znaczy ufiksowanie głowki?

Aleksander Ropielewski

Utrzymanie główki dziecka między rękami rodzica, tak aby zachowała ona stłą pozycję konieczną dla danego ćwiczenia, lub takie wykonywanie ćwiczenia przez dziecko aby samodzielnie utrzymywało głowę w zadanej pozycji.