Wzrost dziecka według siatki centylowej

Moj synek urodził sie 19.06.2012---ma obecnie 103 cm----wg siatki centylowej jest powyżej 50 centyla tzn: jest wyższy od rowieśników z swoim wieku;) --slysze od jednych osob, ze jest wysoki, znów od innych, że za niski??? Sam juz nie wiem. Ja mam 180cm----żona 164???

Aleksander Ropielewski

Wzrost pomiędzy 50-75 centylem to wzrost prawidłowy. Opinie odnośnie wzrostu to kwestia subiektywna.