Wzrost i waga u 13-latka

mój syn 13 lat ma 145 cm wzrostu i waży 40 kg ,czy jego wzrost jest prawidłowy. jest jednym z najniższych.

Magdalena Mroczek

Waga wg siatek centylowych mieści się w normie, ale wzrost jest na około 3 prcentylu. Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który podejmie dalszą diagnostykę.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Chłopiec według siatek centylowych jest na 3 centylu czyli najniższym, proponuję udać się do endokrynologa, który oceni, czy możliwe będzie włączenie leczenia hormonem wzrostu.
Pozdrawiam