WZW C - interpretacja wyników

Witam, mam 32 lata, w 2004 roku przeszłam leczenie na WZW tupu C interferonem i rybawiryną, po pół roku leczenia wynik był ujemny. Parę dni temu zrobiłam kontrolę pod tym kątem i wyszły dziwne wyniki, których nie rozumiem. Zaznaczę, że wyniki robione w Irlandii, ponieważ tu mieszkam. Proszę o interpretację tych wyników WZW C antibodies +, WZW C antigen -, WZW C abs(Architect) +, WZW C Ag-Ab(monolisa), Inno-lia dla WZW C ab +.  Z góry dziękuję. Może jeszcze zaznaczę, że jestem w ciąży i jak to się ma do karmienia piersią?
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Droga Pani!

Testy, które Pani wykonała w kierunku przeciwciał i antygenów wirusa HCV nie są rutynowo stosowane w Polsce. Jednak udało mi się uzyskać informacje na ich temat.

Według nich interpretacja Pani wyniku jest następująca: wykryto przeciwciała przeciwko wirusowi HCV, potwierdzono ich występowanie metodami Ino-lia i Architect. Nie stwierdzono antygenów wirusa. Nie podała Pani wyniku oznaczenia Ab-Ag (monolisa), być może w związku z brakiem antygenu, badanie to nie zostało wykonane.

Tak czy inaczej, badania te wskazują na brak replikujących wirusów, czyli Pani status wirusologiczny jest taki jak ostatnio, czyli ujemny.

Jeśli chodzi o karmienie piersią, przewlekłe zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C nie jest przeciwwskazaniem do karmienia.

Tak czy inaczej, proponuję zgłosić się z wynikami do swojego lekarza. Większość informacji powinna Pani uzyskać bezpośrednio od niego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty