WZW C - interpretacja wyników

Witam, mam 32 lata, w 2004 roku przeszłam leczenie na WZW tupu C interferonem i rybawiryną, po pół roku leczenia wynik był ujemny. Parę dni temu zrobiłam kontrolę pod tym kątem i wyszły dziwne wyniki, których nie rozumiem. Zaznaczę, że wyniki robione w Irlandii, ponieważ tu mieszkam. Proszę o interpretację tych wyników WZW C antibodies +, WZW C antigen -, WZW C abs(Architect) +, WZW C Ag-Ab(monolisa), Inno-lia dla WZW C ab +.  Z góry dziękuję. Może jeszcze zaznaczę, że jestem w ciąży i jak to się ma do karmienia piersią?

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Testy, które Pani wykonała w kierunku przeciwciał i antygenów wirusa HCV nie są rutynowo stosowane w Polsce. Jednak udało mi się uzyskać informacje na ich temat.

Według nich interpretacja Pani wyniku jest następująca: wykryto przeciwciała przeciwko wirusowi HCV, potwierdzono ich występowanie metodami Ino-lia i Architect. Nie stwierdzono antygenów wirusa. Nie podała Pani wyniku oznaczenia Ab-Ag (monolisa), być może w związku z brakiem antygenu, badanie to nie zostało wykonane.

Tak czy inaczej, badania te wskazują na brak replikujących wirusów, czyli Pani status wirusologiczny jest taki jak ostatnio, czyli ujemny.

Jeśli chodzi o karmienie piersią, przewlekłe zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu C nie jest przeciwwskazaniem do karmienia.

Tak czy inaczej, proponuję zgłosić się z wynikami do swojego lekarza. Większość informacji powinna Pani uzyskać bezpośrednio od niego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.