Z czego jeszcze mogą wynikać te krwawienia z obytu?

Mialam wykonaną w 2016 r z powodu krwawien z odbytu i spadku morfologii kolonoskopie i gastroskopie badania nic nie wykazaly. Jedynie kolonoskopia nieznacznie poszerzone sloty zylne. Mam hemoroidy powiększone ktore czasami krwawią. Co jakis czas po wypróznieniu kropla dwie krwi jasnoczerwonej w toalecie. Obecnie lelarz chirurg dal mi ponownie skierowanie na oba badania. Lekarz gdzie wykonywalam poprzednie badanie stwierdził,że niepotrzebne jest bo w poprednim nic nie bylo. Co z koloniskopia. Jestem dość nerwową osobą. Byłam u hematologa hastroenterologa proktologa. Poza hemoroidami nic nie stwierdzili w badaniach. Poza niskim HGB od 6,9 do 10 mam ją niską od 2015 r. Dlatego robilam te badania

Szanowna Pani

Przyczyn niedokrwistości jest wiele. Z opisu Pani przypadku w pierwszej kolejności zaopatrzyłbym hemoroidy stosując albo zabieg małoinwazyjny albo operację. Dopiero jeśli niedokrwistość ciągle by się utrzymywała zasięgnąłbym opinii hematologa. Ponieważ nic Pani nie wspomniała rozumiem, że nie ma krwawień z dróg rodnych. one też mogą prowadzić do niedokrwistości i wymagają leczenia ginekologicznego.