Z czego mogą wynikać takie problemy z miesiączką i bólem brzucha?

Witam. Mam 34 lata. Zacznę od tego, że po porodzie miałam regularne miesiączki. Bolesne i dość obfite. W sierpniu współżyłam ze swoim partnerem. W dni niepłodne partner skończył we mnie. Okres spóźniał mi się 8 dni. Cykl przeważnie miałam 26-27 dni. Ten trwał 34-35 dni. Okres trwał 9 dni. Był inny niż wcześniej. Po kilku dniach od skonczenia miesiaczki zaczęłam plamić. Te plamienia są już od kilku dni. Brzuch pobolewa mnie tak samo jak podczas miesiączki czasem mocniej. Dodatkowo bol w okolicach krzyża. Chciałam umówić się na wizytę, ale terminy aż na za 2tyg nawet prywatnie. Proszę o poradę co może się dziać i co mogę zrobić. Dziękuję.
KOBIETA, 34 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim w pierwszej kolejności powinna Pani wykonać test ciążowy, aby wykluczyć bądź potwierdzić zapłodnienie. Pojawienie się miesiączki powinno wykluczyć ciążę, ale sama Pani wspomina, że ta menstruacja wyglądała inaczej niż dotychczas.

Takie objawy może dawać wiele różnych nieprawidłowości, dlatego kluczowe jest odbycie wizyty u ginekologa w celu znalezienia przyczyny. Lekarz zbada Panią i zaleci dalsze postępowanie. Wśród możliwych przyczyn można wyróżnić torbiel, mięśniaki macicy, polipy lub endometriozę.

Inne pytania z tej tematyki znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-miesiaczce,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-spoznionej-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.