Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Z czego może wynikać moczenie nocne u 18-latka?

Mam 18 (i pół) lat. Jako dziecko miewałem moczenie nocne. Nie pamiętam do jakiego wieku to trwało, ale wiem, że na pewno dłużej niż u innych. Potem mi to przeszło i myślałem, że jest po problemie, a teraz problem wrócił, tyle że w łagodniejszej formie. Zdarzyło mi się to już 3 razy. Raz w okolicach początka gimnazjum, drugi raz jakieś dwa-trzy lata temu, a trzeci raz dziś. Z czego może wynikać ten problem i co z nim zrobić?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania

Skoro zdarza się to sporadycznie, wątpię czy jest to spowodowane jakimś konretnym zaburzeniem. Proszę spróbować od unikania przyjmowania dużej ilości płynów na 1-2 przed snem i zawsze skorzystać z toalety przed pójściem spać. Jeśli to nie pomoże proszę udać się do urologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy