Za dużo czerwonych krwinek

Witam, Panie doktorze, mam mały problem z krwią. Lekarz stwierdził, że to rak i boję się, więc chciałabym znać Pana opinię na temat tych wyników: RBC – 5,77, MCV – 69,2, MCHC – 30,3, RDW – 16,2, MCH – 21,0. Rozmaz – wartość b: EO – 0,62 %, EO – 7,6. Moje OB wynosi 9. Biochemia: CRP – 4,48 mg/l. Immunochemia TSH 3 generacja <0,005 uTU/ml. Oprócz tego jest mi bardzo słabo, szybko się meczę, ciągle mi się chce spać, jestem bardzo nerwowa, wszystko mnie z równowagi wyprowadza. Mam ciągłe duszności, ciężko mi się oddycha. Jakimś cudem traci mi się krew. Z każdymi wynikami krwi jest źle. Pani doktor tak mnie wystraszyła, że jestem w szoku. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Rozumiem, że wypisała Pani tylko te wyniki, które odbiegają od normy. Trudno mi odpowiedzieć na jakiej podstawie lekarz podejrzewa proces nowotworowy. Wyniki badań wskazują obecnie, iż ma Pani za dużo krwinek czerwonych, ale z kolei są one mniejsze niż typowe krwinki z mniejszą zawartością hemoglobiny. W przypadku nowotworów obserwujemy podwyższony poziom OB – a u Pani jest on w normie...

Radziłbym udać się do lekarza hematologa, który wyjaśni przyczynę zaburzeń w morfologii.