Za wysokie beta hcg w teście pappa

Witam. Bardzo proszę o pomoc i interpretacje moich wyników: mam 38 lat i od wczoraj (14 września) jestem w 16 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki testu pappa i wtedy zaczał się dla mnie problem: HCGb wynosi 190,60 ng/mL przy normie 5,59 - jest więc pięciokrotnie przekroczone!!! Wynik MoM= 5,59. Pozostałe parametry sa w normie , tj NT 1,20 - MEDIAN: 1,54, MoM= 0,78. PAPPA 2671,70 mU/L - MEDIAN 3212, MoM= 0,83. Ze względu na wiek trudno mi zdecydować się na amniopunkcję. Wyniki usg są rewelacyjne, przewód żylny 4.63 - dr od usg odradził amnio, ale ja mimo wszystko nie wiem, co dalej? Podobno dufaston - biorę od poczatku ciązy 3x1 i mieszkanie nad morzem (!), może tak bardzo wpłynać na podwyższenie hcg... Z góry DZIĘKUJĘ........

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Czy normy podane na wyniku odnosiły sie do kobiet ciężarnych? Nie widząc wyniku, trudno mi się do niego odnieść, gdyż normy mogą się różnić w zależności od metody oznaczania. Ponadto mogą być podane dla kobiet nieciężarnych, choć częściej rozpisuje się je z uwzględnieniem różnych stanów. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym ciążę.

Pozdrawiam serdecznie