Za wysokie beta hcg w teście pappa
Witam. Bardzo proszę o pomoc i interpretacje moich wyników: mam 38 lat i od wczoraj (14 września) jestem w 16 tygodniu ciąży. Odebrałam wyniki testu pappa i wtedy zaczał się dla mnie problem: HCGb wynosi 190,60 ng/mL przy normie 5,59 - jest więc pięciokrotnie przekroczone!!! Wynik MoM= 5,59. Pozostałe parametry sa w normie , tj NT 1,20 - MEDIAN: 1,54, MoM= 0,78. PAPPA 2671,70 mU/L - MEDIAN 3212, MoM= 0,83. Ze względu na wiek trudno mi zdecydować się na amniopunkcję. Wyniki usg są rewelacyjne, przewód żylny 4.63 - dr od usg odradził amnio, ale ja mimo wszystko nie wiem, co dalej? Podobno dufaston - biorę od poczatku ciązy 3x1 i mieszkanie nad morzem (!), może tak bardzo wpłynać na podwyższenie hcg... Z góry DZIĘKUJĘ........

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Szanowna Pani!
Czy normy podane na wyniku odnosiły sie do kobiet ciężarnych? Nie widząc wyniku, trudno mi się do niego odnieść, gdyż normy mogą się różnić w zależności od metody oznaczania. Ponadto mogą być podane dla kobiet nieciężarnych, choć częściej rozpisuje się je z uwzględnieniem różnych stanów. Proszę skonsultować wynik z lekarzem prowadzącym ciążę.
Pozdrawiam serdecznie