Wyniki USG i testu PAPP-A a ryzyko wystąpienia zespołu Downa
Witam, w 12t6d ciąży miałam wykonywane usg genetyczne wyniki rewelacyjne ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:3000, dla pełnej pewności kolejnego dnia wykonałam test PAPPa, którego wyniki mnie załamały prawdopodobieństwo wystapienia ZD wzrosło 10 krotnie do 1:387. Lekarz zalecił wykonanie amniopunkcji przy takiej rozbieżności w wynikach. Dodam iż wolne b-hcg wyniosło 149,7IIU/l 4,229 MoM a PAAPa 3,630 IU/l 0,833 MoM Proszę o interpretację wyników badań. Czy należy wykonać test harmony? Dz.

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Podane wyniki powinien ocenić specjalista ginekolog, który prowadzi Pani ciążę.