Zaawansowana paradontoza u 30-latki

Witam, mam dosc zaawansowaną paradontozę, dbam o higienę bardzo skrupulatnie, zgodnie z zaleceniem periodontologa, ale pomimo to dziąsła krwawią i coraz bardziej zanikają. Nie wiem już, co robić, skoro leczenie nie daje żadnych efektów. Rozważam chirurgiczne podciągnięcie dziąseł do właściwej linii, ale czy to jest dobra koncepcja? Nie chcę stracić zębów w wieku 30 lat. Co robić?

Witam
Proponuje uzupelnic codzienna higiene jamy ustnej o tzw. irygator. Na rynku jest dosc bogata oferta tych urzadzen. Do irygacji proponuje uzyc roztwor plynu do plukania ust. Przez pierwsze 14 dni moze to byc chlorheksydyna (dostepna w aptece).
Prosze przedyskutowac to ze specjalista periodontologiem
Pozdrawiam