Zabezpieczenie przed zajściem w ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, chciałam zapytać o bezpieczeństwo przed zajściem w ciążę jeśli odstawię tabletki antykoncepcyjne ( zostały mi 2 w opakowaniu), ponieważ zauważyłam występowanie u mnie skutków ubocznych wymienionych w ulotce.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z chwilą odstawienia tabletek ochrona przed ciążą zostaje zniesiona. Proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa, który przepisze inny preparat lub stosować inne metody antykoncepcji.