Zabieg chirurgiczny u dziecka a szczepionka przeciwko WZW B

Dzień dobry Moje 7-letnie dziecko za miesiąc ma mieć wykonany zabieg chirurgiczny Czy powinnam wykonać badanie krwi sprawdzające skuteczność szczepionki przeciw wzw b? Może jednak jestem przewrażliwiona i nie warto narażać dziecka na dodatkowy stres związany z pobieraniem krwi? Czy ew. zdążylibyśmy z dawką przypominającą? Wszystkie szczepienia dziecka odbyły się z zgodnie z kalendarzem szczepień Dziękuję za odpowiedź

Dziecko było szczepione w pierwszym roku życia 3 razy, około 97% odpowiada na szczepienie pozytywnie. Wytwarza p ciała.
Uważam ze jest to dodatkowy stres dał dziecka -pobieranie krwi. Jeżeli Pani chce to przykolejnych badaniach, moze w szpitalu poprosić o oznaczenie antyHBS.
Pozdr