Szczepienie przeciwko WZW typu B a zabieg chirurgiczny

Witam. W 1999 roku bylam 3 razy szczepiona na wzw typu b, a w 2004 dostałam 4 dawkę prxypominajaca. Nie dlugo czeka mnie zabieg czy musze szczepić sie od nowa, czy wystarczy jedna dawka przypominajaca, a może nie musze powtarzać szczepienia?

Najlepiej wykonać oceniające badanie odporności na wirusa powodującego WZW typu B czyli badanie krwi na poziom przeciwciał antyHBs. Jeśli poziom przeciwciał będzie większy niż 100 jest Pani w pełni zabezpieczona, jeśli od 10 do 100 trzeba podać dawkę przypominającą szczepionki. Wynik poniżej 10 świadczy o braku odporności - trzeba wtedy szczepić się od nowa.