Zabieg krótkiego wędzidełka napletkowego

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące zabiegu plastyki wędzidełka. Otóż zabieg przeszedłem w styczniu bieżącego roku, ze mną jest wszystko w porządku, ale nie daje mi spokoju guzek po stronie penisa, tuż za ujściem cewki moczowej. Tak jak już wspomniałem nie mam przez to żadnych dolegliwości. Pytam tylko czy tak już u mnie pozostanie i czy tak już jest zawsze po tych zabiegach? A może jest to te wędzidełko? Mam jeszcze dwa pytania nie związane z tym. Otóż jak daleko powinien normalnie schodzić napletek ponieważ wcześniej przed zabiegiem z wiadomych powodów nie schodził. I jeszcze jeden rzadki przypadek, ale też chciałbym się dowiedzieć, co to jest taki galaretkowata maź wydostająca się z penisa po wytrysku, a czasem i niezwiązana z wytryskiem, bardziej gęsta i przezroczysta niż sperma? Z góry dzięki za przeczytanie mojego listu. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Spróbuję po kolei odpowiedzieć na Pana pytania.

Po pierwsze, zgrubienie na dolnej stronie penisa koniecznie musi obejrzeć lekarz. Trudno jest mi oceniać coś, czego nie mogę zobaczyć. Uprzedzając Pana pytanie, nasz serwis nie obsługuje pytań z załączonymi zdjęciami. Pytanie jednak podstawowe brzmi, czy był Pan na wizycie kontrolnej po zabiegu. Być może jest problem z blizną, ze szwami. Nie wydaje się to być nic bardzo poważnego ze względu na brak objawów dodatkowych takich jak ból, zaczerwienienie, gorączka, ale nie zmienia to faktu, że wszelkie zmiany w obrębie miejsc operowanych zawsze wymagają kontroli lekarza.
Wędzidełko nie jest guzkiem, jest blaszką/ fałdem skóry łączącym napletek z żołędzią.

Po drugie, napletek prawidłowej długości schodzi zsuwa się bez bóu do pełnego odsłonięcia żołędzi. To także powinien ocenić Panu lekarz w czasie kontrolnej wizyty.

Na koniec, gęsta, przezroczysta wydzielina o której Pan wspomina najbardziej odpowiada preejakulatowi, czyli prawidłowej wydzielinie gruczołów cewkowych mających działania naturalnego lubrykanta.

Pozdrawiam.