Zabieg laserowego usuwania rumienia

Witam. W piątek miałem robiony zabieg laserowego usuwania rumienia (laser Gemini). Od zabiegu minęły 3 dni jednakże pojawiła się opuchlizna w okolicach oczu i policzków. Jakie preparaty stosować na zmniejszenie objawów i czy to normalny proces? Jak długo on trwa?

Witam,
Opuchlizna jest reakcja prawdopodobna po zabiegu z użyciem lasera. Jednak nie powinna nasilac sie lub trwać dluzej niż 7 dni od wykonania zabiegu. Polecam zimne okłady ( coldpacki) jesli parametry urządzenia były właściwie dobrane, opuchlizna powinna szybko zniknac. Pozdrawiam

Witam
Po zabiegu może Pan złagodzić opuchliznę smarując żelem z Arniki, najlepiej chłodnym. Można też przykładać chłodne ( nie zimne ) okłady.
Obrzęk z reguły mija samoistnie po kilku dniach.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska