Zabieg na pęknięte naczynko na nosie i proces gojenia

Mam dość duże pęknięte naczynko na nosie. W związku z tym: jaką metodę zamknięcia powinnam wybrać, jak długo trwa gojenie i co jest ważne po zabiegu (pielęgnacja, środki ostrożności)?I czy efekt jest trwały, czy też konieczne będzie powtarzanie? Dziękuję za odpowiedź:)

Witam serdecznie najprawdopodobniej będzie można zamknąć naczynko za pomocą lasera, zabieg jest dość krótki , po zabiegu pozostaje bardzo malutki strupek, który do 2 tygodni się zagoi. Tak istnieje taka możliwość ,że po jakimś czasie obok tego miejsca utworzy się naczynko i należy je wtedy zamknąć.W okresie tym należy smarować skórę kremem z filtrem SPF50.

Naczynka zmyka się laserowo- najczesciej laserem diodowym o dlugosci fali 532.
Trudno mi jednoznacznie wypowiedziec się co do procesu gojenia , bowiem nie widze zmiany. Generalnie po zabiegu nalezy skore chronic przed promieniami slonca . Jezeli powstanie strupek , a czasami tak jest , trzeba skore natluszczac.
Ewa Rybicka

Naczynko można zamknąć laserem, ale ograniczeniem jest słońce. Powinna Pani chronić to miejsce przed słońcem co najmniej 1 m-c, żeby nie powstało przebarwianie. Równie skuteczną metodą, którą może Pani wykonać niezależnie od pory roku i nasłonecznienia jest termokoagulacja Veinwave. Nie ma ryzyka przebarwień i blizn po zabiegu.