Zabieg podania czynnika zrostu do kości przedramienia a planowanie ciąży

Staramy się o ciążę. W tym cyklu w okresie okołoowulacyjnym (tuż przed lub tuż po spodziewanym terminie owulacji) mam mieć wykonany zabieg podania czynnika zrostu do kości przedramienia wykonywany pod aparatem rtg. Czy w takiej sytuacji konieczne jest zawieszenie w tym cyklu starań o ciążę, czy też ryzyko wpływu rtg ręki na ewentualną ciążę jest znikome? Prowadzę obserwację cyklu i będę w stanie określić czy zabieg odbędzie się jeszcze przed czy już po owulacji.

Piotr Pilarski

Nie ma to wpływu przed zapłodnieniem. Może mieć wpływ gdy do narażenia dochodzi po zapłodnieniu.

Pozdrawiam.