Czy w 8 dniu płodnym mogę zajść w ciążę?

Witam serdecznie. Zdarzyła nam się sytuacja, w której pękła prezerwatywa w momencie szczytowania mojego chłopaka. Było to w 8 dniu płodnym. Jakie jest ryzyko, że zajdę w ciążę? Proszę o pomoc.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W cyklach różnych kobiet występuje różna liczba dni płodnych, które wyznaczamy na podstawie obserwacji śluzu, temperatury i obliczeń. Niezależnie od tej liczby, stosunek odbyty w okresie płodnym z definicji może doprowadzić do zapłodnienia. Większa szansa na zapłodnienie istnieje przy współżyciu pod koniec okresu płodnego, w okolicy owulacji. W Pani przypadku ryzyko nie jest więc prawdopodobnie niskie (nawet 30%). Jeśli miesiączka nie będzie się pojawiać w spodziewanym terminie, proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie!