Zabieg prostowania przegrody nosowe

Zabieg prostowania przegrody nosowej. W czerwcu wybieram się na zabieg prostowania przegrody nosowej. Jak dług dochodzi się do siebie po takim zabiegu i czy jest bolesny? Czy są jakieś powikłania? Czy po zabiegu będę mógł oddychać obiema dziurkami i ciągły katar ustąpi ? Czy będę musiał zrezygnować na jakieś czas z pracy ? A teraz najważniejsze jedyne czego się obawiam to znieczulenia ogólnego czy jest możliwość wykonania zabiegu w znieczuleniu miejscowym?

Rekonwalescencja ok. 12 dni. Jeżeli sã zmiany w zatokach to katar nie ustãpi ale poprawi się oddychanie. Zabieg z reguly wykonuję w warunkach komfortowych dla pacjenta w narkozie. Im bardziej doświadczony anestezjolog w tego typu zabiegach tym bezpieczniej. Zabieg trwa ok. 20 min. Dr.Jach