Zabieg prostowania przegrody nosowej i usunięciu polipów

Mam 65 lat i właśnie teraz laryngolog zalecił mi zabieg prostowania przegrody nosowej tylko z prawej strony. Okazuje się że w drugiej dziurce nosa mam dwa polipy ale lekarz stwierdził że będą one usunięte dopiero przy drugim zabiegu. Mam obawy czy nie jestem na taki zabieg już za stara. Oraz czy najpierw nie powinnam mieć usuniętych polipów albo przynajmniej przy jednym zabiegu?

Przede wszystkim przegrodę oporujemy obustronnie. Jednocześnie w jednym zabiegu operujemy także zatoki i polipy nosa. Zmień laryngologa i zrób tomografię komputerową zatok. W tym wieku opłaca się zoperować nos i zatoki to pożyjesz dłużej o 10 lat.