Zabieg usunięcia 3 migdała a problemy z oddychaniem

Witam, mam 21 lat gdy byłem mały kierowano mnie na usunięcie 3 migdałka, ponieważ często chorowałem, na zabieg się nie zgodziłem bo jak to dziecko bałem się, teraz już nie mam problemów z częstymi chorobami ale denerwuje mnie mnie oddychanie przez usta, i chciałem zapytać czy jeżeli poddam się zabiegowi to zacznę oddychać nosem?

Witaj !

Migdałek gardłowy z wiekiem zanika. Byc może to krzywa przegroda jest problemem..Udaj się na konsultację i będzie wiadomo gdzie leży problem

Powodzenia !