Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zabieg usunięcia nerki lewej z dostępu przezotrzewnowego

Witam Dziesięć tygodni temu z powodu wodonercza (N13.8) przeszedłem zabieg usunięcia nerki lewej z dostępu przezotrzewnowego. Amputacja nerki odbyła się bez powikłań a ja w stanie dobrym zostałem wypisany do domu. Dwa tygodni temu wróciłem do pracy a pracuje fizycznie lecz nie jest to praca ciężka. Od około tygodnia odczuwam umiarkowany ból nerki prawej w okolicy pasa. Czy powinienem zostać przebadany przez urologa czy takie bóle mogą występować w konsekwencji przebytego zabiegu??
MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Zdecydowanie powinien Pan zostać przebadany przez nefrologa lub urologa. Mając jedną nerkę musi Pan o nią dbać w szczególny sposób.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy