Usunięcie nerki i krwawienie wewnętrzne

Syn w wyniku wypadku stracił jedną nerkę. Do tej pory nie miał żadnych problemów. Od zabiegu usunięcia czwarty dzień nie dostaje jeść. Dlaczego? W wyniku wypadku nastąpiło pęknięcie nerki i krwawienie do jamy brzusznej. Stracił ok. 2 litrów krwi.

Witam!

Pytanie to należy zadać lekarzowi prowadzącemu syna. Nie znam dokładnie przebiegu hospitalizacji i samej operacji. Z Pani relacji wynika, iż przebył krwawienie wewnętrzne, być może doszło do powikłań, które nie pozwalają włączyć jeszcze żywienia. Wiedzę na ten temat ma lekarz prowadzący, który jest jedyną osobą upoważnioną do wyjaśnienia Pani jakichkolwiek wątpliwości. Pozdrawiam