Usunięcie jajowodu w wyniku pęknięcia ciąży pozamacicznej

Witam, jestem 3 tygodnie po usunięciu jajowodu w wyniki pęknięcia ciąży pozamacicznej. Od owulacji, która miała miejsce 10 dni temu utrzymuje się stan podgorączkowy 37-37,5 stopni. Czym może być to spowodowane? Nie mam innych objawów, jestem jeszcze trochę osłabiona po operacji, straciłam wtedy ok. litra krwi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany stan podgorączkowy może być wynikiem infekcji, przebytego zabiegu jak i wielu różnych przyczyn. Jeśli nie ma Pani żadnych innych niepokojących objawów, to właściwie nie ma powodów do niepokoju. Jeśli taka temperatura będzie się utrzymywać, sugeruję konsultację z lekarzem POZ.