Czy ten stan podgorączkowy to powód do niepokoju?

Czy stan podgorączkowy 37-37,5 trzy dni po laparoskopowym wycięciu pęcherzyka żółciowego to powód do niepokoju czy naturalna reakcja organizmu? CRP dzień po wycięciu 10 Leukocyty na chwile wzrosły do 14, jednak dzis opadły do 5. Nie mam żadnych dodatkowych niepokojących objawów, obecnie jestem już w domu i poza lekki bólem w okolicach szwów i pęcherzyka nie dzieje się nic złego. Nie przyjmuję już leków przeciwbólowych.

Nieznacznie wyższa temperatura ciała może pojawić się po każdym zabiegu. Proszę jednak monitorować stan zdrowia- jeżeli podwyższona ciepłota ciała będzie się utrzymywać, a dolegliwości bólowe ulegną nasileniu, konieczny będzie kontakt z lekarzem, który wykonywał operację. Wspomniane objawy mogą być pierwszą manifestacją zakażenia.