Ciągły stan podgorączkowy. Dlaczego?

Witam, mam 17 lat i ostatnio zauważyłam u siebie stan podgorączkowy. Zaczęłam mierzyć sobie temperaturę tak z ciekawości, ponieważ czuję jakby "piekła" mnie głowa, bo nie mogę nazwać tego bólem. Mierząc temperaturę rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka, mam normalną, czyli 36,6 st., natomiast kiedy wstaję, temperatura podnosi się i wynosi ok. 37,3-37,5 st. Wieczorem przed pójściem spać temperatura znowu opada i wynosi 36,6-8 st. Trochę się tym przejmuję, ponieważ nie wiem, co może mi dolegać... bardzo proszę o odpowiedź.
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Stany podgorączkowe to bardzo niespecyficzny objaw, może być w wielu schorzeniach. Warto na początku zadać pytanie, czy w momencie, gdy jest podwyższona temperatura ciała nie jest Pani po wysiłku, czy po przebywaniu w bardzo ciepłym pomieszczeniu.

Jeżeli nie, to proponuję wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, w celu zebrania dokładniejszego wywiadu oraz badania przedmiotowego - już na tym etapie może uda się ukierunkować ewentualną dalszą diagnostykę. Na pewno warto wykonać również na początku badanie morfologii krwi  z rozmazem.

Mimo, że to nie musi być nić poważnego, warto tego objawu nie przeoczyć i skontaktować się z lekarzem.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o badaniu CRP i OB.

Serdecznie pozdrawiam!