Zabieg usunięcia zęba w 27. tygodniu ciąży

Jestem w ciazy w 27 tyg, i mam zabieg usunięcia zęba /górna lewa 4/ ,w jaki sposób dbać o ranę by jak najszybciej sie zagoiła ? Dodam ze przyjmuje cefaleksine 500 mg ,2 razy na dobę od tygodnia- wczesniej pojawiła sie infekcja ropna dziąsła, która ustąpiła choc nie do końca i niewielki wyciek ropy ciagle istnieje.Jak długo moge przyjmować jeszcze antybiotyk by pomoc w gojeniu sie rany(zapobiec innym zakażeniom i komplikacjom po zabiegu) inie zaszkodzić ciazy -długotrwałym przyjmowaniem leków?

Witam!
Jeżeli chodzi o antybiotyk to zalecam branie go, zakażenie jest dużo groźniejsze dla płodu niż branie antybiotyku. Jak dbać o ranę to powinien zalecić stomatolog, ja zaleciłbym przedewszystkim - może to naiwne czy głupie - dbanie o higienę i płukanie roztworami do tego przeznaczonymi np. octenidol.
Pozdrawiam.