Zabieg usuwania torbieli krzyżowej

8 miesiecy temu mialem usuwana torbiel krzyzowa/pinoidalna.Wyniki wskazywaly ze zmiana dochodzi do lini ciecia,nic wiecej.Rana goila sie 7 msc i do konca nie mogla sie zagoic.Pojawil sie tez bol.Lekarz potraktowal rane jakims roztworem i rana sie wygoila.Bolalo 1 msc po czym rana pekla i zaczela sie saczyc ropa.Domyslam sie ze to nawrot.Mam pytanie,czy operacja bedzie wygladac tak jak poprzednio?Czy jest mozliwe pelne wyleczenie bez nawrotu?Czy ciezej operuje sie nawroty niz nowe torbiele?

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

Niestety okolica w której znajduje się torbiel krzyżowa często źle się goi. Często u Pacjentów po zabiegu usunięcia torbieli krzyżowej pojawiają się komplikacje jak opisywane przez Pana. Zawsze powtórna operacja jest trochę trudniejsza i gorsza, jednak w tym przypadku nie ma to aż tak istotnego znaczenia.
Co do samego przebiegu zabiegu proszę porozmawiać z lekarzem który ma Pana operować, ciężko mi wypowiadać się w jego imieniu czy operacja będzie wyglądała tak samo.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko