Zabiegi laserowe wykonane w lecie

Witam. Przeczytałem wiele wypowiedzi i często stwierdzano, że nie powinno robić się zabiegów laserowych w lato. A co jeżeli mało czasu spędzam na słońcu, a jak już to używam kremu z filrem 50 ? Czy mogę kontynuować terapię IPL? Co by się stało w przypadku gdybym po zabiegu nie używał kremu i dużo przebywał na słońcu? Czy rumień może się zaostrzyć? Bo mi powiedziano, że powstaną przbarwienia, ale jeżeli używam kremu spf 50 to mogę robić spokojnie w lato, byle się nie opalać.

Witam
W lecie jest dużo większe ryzyko powstania przebarwień po zabiegach laserowych, Nie chodzi tu tylko o opalanie, ale nawet ekspozycja na UV przez szybę może spowodować. Krem z wysokim filtrem powinien być nakładany co najmniej 1 m-c po zabiegu co 3-4 godziny. Najlepszą ochroną oczywiście będzie brak ekspozycji na UV.

Światło IPL nie działa wybiórczo na jeden chromofor w skórze. Pochłaniane jest ono w zakresie wielu długości. Tym samym uszkodzeniu ulegają nie tylko ścianki naczyń krwionośnych ale także melanocyty. Nie można wykluczyć że IPL tak uwrażliwi skórę na słońce że powstaną na niej przebarwienia mim kremu z faktorem 50.
Pomimo fotoprotekcji światło przenika przez skórę - a to dla Pana oznacza - możliwość powikłań. Może się nic nie stanie...a może się stanie. Decyzja należy zawsze do Pana.
Pozdrawiam

Dzień dbory, zalecam powstrzymać się z wykonywaniem tego typu zabiegów do czasu jesieni. Początek września o ile nie będzie bardzo słoneczny wydaje się być idealny. Chodzi tu przede wszystkim o Pana bezpieczeństwo i spokój.
Pozdrawiam