Ząbkowanie i waga dziecka

Witam mam pytanie odnosnie zabkowania i wagi u dziecka.Moj synek ma 28 miesiecy jest bardzo zysym dzieckiem nie choruje wcale ijest w trakcie konca zabkowaniaMoje pytanie brzmi czy dziecko w okresie zabkowania moze stac jakis czas z waga w miejscu?Moj synek walsnie tak ma .Od sierpnia przybral 40 dag od tamtej pory jego waga stoi lecz nie spada.Czy powinnam sie martwic maly jada raz mniej raz wiecej zalezy od dnia.Jego waga wyjsciowa to 2840 a obecna 11.200 (36/37tc) i czy prawidlowo wazy ?

Renata GrzechociĹska

Po drugim roku życia przyrost wagi dziecka spowalnia. Jest to proces fizjologiczny. Należy się martwić jeśli waga dziecka jest nieprawidłowa w odniesieniu do siatek centylowych lub spada.