Zaburzenia hormonalne a senność w ciągu dnia

Witam, od dluzszego czasu zmagam sie z okropna sennoscia w ciagu dnia. Spie kilka razy dziennie. Ponadto od dluzszego czasu moja waga spadla i utrzymuje sie na tym samym poziomie co bylo dziwne gdyz mialam zawsze problem z nadwaga. Do tego zauwazylam zmiany zwiazane z okresem - stal sie skapy. Zastanawiam sie jakie badania powinnam wykonac. Czy pod katem zaburzen hormonalnych czy tarczycy. I jakie konkretnie badania pozwola mi na znalezienie odpowiedzi -skad te zmiany. Pozdrawiam

Witam,
Zmiany o którym Pani wspomniała mogą świadczyć nie tylko o zaburzeniach hormonalnych tarczycy ale także trzustki, mam na myśli jej prawidłowe wydzielanie insuliny. Objawy, jak senność i niekontrolowany spadek masy ciała mogą być początkowymi objawami cukrzycy. Najprostszym badaniem jakie polecam to pomiar poziomu glukozy we krwi na czczo. Poziom TSH (hormonu tarczycy) także można zbadać i koniecznie proszę skonsultować wyniki z lekarzem.
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
mgr Kopaniecka Beata