Zaburzenia hormonalne po odchudzaniu

Witam jestem chłopakiem ,18 lat. Miałem dużą nadwagę i zacząłem odchudzanie. Teraz już posiadam prawidłową masę ciała. Pod koniec odchudzania zacząłem się źle czuć, zaniepokoiłem się i wykonałem badania krwi, które wyszły prawidłowo oraz hormonalne, ponieważ dowiedziałem się, że dłuższe odchudzanie może powodować zaburzenia hormonalne. Proszę o interpretacje moich wyników: Testosteron: 4,7 ng/ml, Prolaktyna: 12,6 ng/ml, LH: 3,4 mUl/ml, FSH: 1,5 mUl/ml. Czy są prawidłowe?. Z góry dziękuje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Wyniki są często zależne od norm danego laboratorium w którym wykonywano badanie, dlatego ciężko o interpretacje wyników. Zalecam konsultację z endokrynologiem celem weryfikacji otrzymanych wyników.