Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia lękowe i terapia lekowa a alkohol

WITAM,CHORUJE NA ZABURZENIA LĘKOWE OD 2008 ROKU,PODJELAM JUZ TERAPIE KTORĄŚ Z KOLEI,A EFEKTOW ZADNYCH,ZAZYWAM 4 ROZNE LEKI,ASERTIN 50 2XPO1,DEPREXOLET10MG 1 RAZ DZIENNIE,PERNAZINUM 25 MG 3 XPO2 I ATARAX 25MG 4X PO 1,IDE NA WESELE CZY JEST MOZLIWOSC ODSTAWIENIA LEKOW NA 1 DZIEN I CZY MOZNA BEDZIE SIE NAPIC JAKIEGOS ALKOHOLU?MECZY MNIE CIAGLE BRANIE TYCH LEKOW I TLUMACZENIE SIE ZE NIE WOLNO MI ALKOHOLU BO BIORE LEKI,CHCIALABYM PRZYNAJMNIEJ TEN JEDEN DZIEN POCZUC SIE NORMALNIE JAK INNI,POZDRAWIAM,
ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam serdecznie,
Picie alkoholu w trakcie farmakoterapii nie jest wskazane - nigdy nie wiadomo, jakie skutki będzie miało jego połączenie z tego typu lekami. Proszę także pamiętać, że alkohol potęguje lęk oraz stany depresyjne - może więc nasilić Pana objawy.
Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Metabolity leku są w organizmie wiele dni, jednodniowe odstawienie leków nie zabezpiecza przed możliwością nieporządanych interakcji lek psychotropowy-alkohol.
Przerywanie kuracji jest niekorzystne dla leczenia.
Warto pamiętać, że alkohol jest narkotykiem, legalnym, ale narkotykiem i to jednym z groźniejszych...
Pozdrawiam. Życzę dobrej imprezy bez alkoholu. :-)

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy