Czy po odstawieniu tych leków można pić alkohol?

Witam. Przez 2 tygodnie brałam amitryptyline 25mg na bóle głowy. Już jest ok. W środę wzięłam ostatni raz. W sobotę mam wesele czy mogę wypić alkohol? Czy 4 dni po odstawieniu leku wystarczą?
KOBIETA, 40 LAT 8 miesięcy temu

Zwykle zaleca się ok. 5 dniowy okres karencji przy stosowaniu pełnej dawki. Przy niewielkiej (takiej, jak 25 mg raz na dobę) eliminacja powinna zachodzić szybciej, można więc zakładać, że wypicie niewielkiej ilości alkoholu nie spowoduje niepożądanej interakcji.