Po jakim czasie będę mógł bezpiecznie wypić alkohol?

Mężczyzna lat 28 Daniel Zażywałem 3 leki na depresje fluoxetine polpharma 20 mg 1x dziennie rano lerivon 30 mg 1x dziennie wieczór i coaxil 12,5 mg 3x dziennie przez okres trzech miesięcy teraz ich już nie zażywam i stąd moje pytanie ile te leki utrzymują się w organiźmie i po jakim czasie będe mógł bezpiecznie wypić alkohol za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Witam! Metabolity leków p/depresyjnych mogą być wykrywalne we krwi osoby nimi leczonej różnie długo, niektórych nawet do czterdziestu dni. Po leczeniu lekami, które Pan wymienił należy zachować kilkudniową karencję, jeżeli musi Pan koniecznie wypić alkohol. Dawki stosowanych leków znam, ważna jest też dawka alkoholu, którą chce Pan przyjąć - symboliczna nie wymaga zbyt długiej karencji. Powodzenia. W. Łuczkowski.