Czy przepisane leki mogą zaburzyć wynik badania tarczycy?

Mężczyzna lat 28 Daniel Chciałbym się zapytać czy mogę zażywać leki co mam przepisane od lekarza ranigast 150 mg 2x dziennie na problemy żołądkowe propranolol 2x dziennie 40 mg na nadciśnienie tętnicze i lekkie stany lękowe i suplement diety na oczy nutrof total 1x dziennie i czy te leki nie wywołują interakcji ze sobą i czy mają jakiś wpływ na zafałszowanie wyników laboratoryjnych na tarczycę czyli TSH ft3 ft4 i badanie obrazowe USG tarczycy pytam się dlatego bo te badania będę robił i czy mogę te leki zażywać przed badaniem i w dniu badania za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę wykonać badania i kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego diagnostykę