Zaburzenia miesiączkowania a Diane
Pytanie do ginekologa. Mam 18 i nieregularnie miesiączkuję. Ost. normalna miesiączka była pod koniec września tego roku. Byłam już kilka razy u ginekologa, robili mi USG-wyszło dobrze i chyba z 2 razy dr przepisała mi Luteinę. Gdy to też nie unormowało okresu dr dała mi tabletki -Diane 35. Kazała brać jeszcze luteinę i odstawić gdy będzie okres. W I dzień krwawienia miałam zacząć brać Diane. Martwi mnie to, że te krwawienie było słabe i trwało tylko 1 dzień. Dlaczego? Czy ten lek jest groźny?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Antykoncepcja a PMS
Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.
Witam serdecznie. Nie, lek ten nie jest jakość specjalnie groźny czy niebezpieczny w swoim działaniu. Prawdopodobnie u Pani zaburzenia cyklu wynikają z wahań hormonalnych. W trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych sytuacja powinna się unormować.