Zaburzenia o charakterze uszkodzenia korzeniowopochodnego w kości dolnej lewej

W lewym n. strzałowym wydłużenie latencji fali F z jej zwolnieniem. Zaburzenia o charakterze uszkodzenia korzeniowopochodnego w k. dolnej lewej. Czy ten wynik jest związany z cukrzycą? Z góry dziekuję za odpowiedź :) Wanda
ponad rok temu

Przedstawiony wynik może mieć związek z cukrzycą, gdyż w cukrzycy dochodzi dość często do powikłania określanego jako neuropatia cukrzycowa. Polega ono na uszkodzeniu włókien nerwowych, co objawia się zaburzeniami czucia, drętwieniem, bólami, zaburzeniami ukrwienia okolicy zaopatrywanej przez dany nerw. Bardzo ważne jest dbanie o prawidłowe wartości glikemii.

Proszę skontaktować się z neurologiem, ewentualnie diabetologiem.