Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia oddychania a nerwica u 23-latki

Czy chwilowe odczucie zatrzymania oddechu, gula w gardle i jakby niemożność złapania oddechu mijająca od razu samoistnie świadczy o czymś poważniejszym czy jest to raczej na tle nerwowym? Zdarza mi się to co jakiś czas, jak siedzę, leże wieczorem i właściwie zaskakuje mnie to w codziennych czynnościach.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Objawy o których Pani pisze mogą być objawami nerwicy. Jednak, mimo że powyższe objawy, dosyć często występują w przebiegu zaburzeń lękowych, radziłabym
najpierw wykluczyć przyczyny somatyczne, co zrobi Pani zgłaszając się do lekarza pierwszego kontaktu. Ewentualnie zostanie Pani skierowana na dalsze badania, dopiero potem można szukać przyczyn psychologicznych.
Pozdrawiam
Agnieszka Kozmińczuk-Markulak

0

to temat do pracy...na terapii.gula znika jakspłyca/lub i zatrzymuje Pani oddech, wtedy swiadomosc wychodzi z ciała i nie ma Pani kontaktu z symptomem/tematem, ale problem jest i rosnie.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy