Zaburzenia pamięci po urazie głowy

Dzień dobry, 8 dni temu wracając ze szkoły potknęłam się na ulicy i uderzyłam głową w krawężnik. Kilka dni spędziłam w szpitalu, teraz jestem w domu. Pamiętam wypadek przed i po, z wyjątkiem wszystkich moich szkolnych wspomnień (chodzę do liceum). Nie pamiętam nauczycieli, klas, lekcji, materiału który omówiliśmy, znajomych, NIC co związane jest ze szkołą. Jak to jest w ogóle możliwe? Czy pamięć wróci? Nie chcę iść znów do szkoły nie wiedząc kto jest kim, czuję się zagubiona. Proszę o odpowiedź.

Dzień dobry,
zaburzenia pamięci po urazach głowy są dosyć częste. Wiele rzeczy spontanicznie powraca, są jednak też problemy, które mogą się utrzymywać - jest to kwestia bardzo indywidualna. Polecam skonsultować się w tej sprawie z neurologiem (najlepiej tym ,który się panią opiekował), a także z neuropsychologiem, który może pomóc w ocenie pani zaburzeń pamięci i ewentualnej terapii neuropsychologicznej.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl