Czy zaburzenia pamięci krótkotrwałej po wypadku miną?

Mój tata 2 tygodnie temu spadł ze schodów. Ma pękniętą czaszkę z tyłu, mocno stłuczone płaty skroniowe, 2 krwiaki. Powoli odzyskuje świadomość, pamięta wszystko sprzed wypadku, ale zupełnie nie działa pamięć krótkotrwała. Nie pamięta, kto był u niego chwilę wcześniej. Jak długo mogą potrwać takie zaburzenia. Czy jest szansa na to, że miną?

Niestety rokowanie może być niepewne. Jeśli podczas urazu uległy uszkodzeniu hipokampy (zlokalizowane w płatach skroniowych- odpowiedzialne za pamięć krótkotrwałą) zaburzenia pamięci mogą się utrzymywać.
Ze względu na neuroplastyczność mózgu jest jednak możliwość ćwiczenia pamięci i jej usprawnienia. Pewną rolę może odegrać również odpowiednia farmakoterapia.