Zaburzenia wzroku po porażeniu prądem

Brat był w śpiączce po porazeniu prądem teraz dochodzi do siebie przechodzi rehabilitację fizycznie powoli wraca do siebie. ma duze dziury w pamięci i zaburzenia wzroku widzi tylko ogólnie kształty żadnych szczegółów ale okulista nie stwierdził żadnych uszkodzeń przy badaniu. Z oczami jest wszystko dobrze. Czy możliwe jest zeby zaczął widzieć za jakiś czas normalnie? Co może być przyczyną tych kłopotów ze wzrokiem? Tomografia mózgu też jest w poporządku.

Witam,
jeśli u brata nadal utrzymują się problemy ze wzrokiem warto aby udał się on na badanie do neuropsychologa i skonsultował się z lekarzem neurologiem. Zdarza się tak, że nawet nieznaczne zmiany w obrębie ośrodkowego układu mogą dawać objawy np. związane z zaburzeniami widzenia. Jeśli takie zmiany nie są duże mogą nie być widoczne w badaniu tomografem.
Trudno jest odpowiedzieć na pytanie odnoszące się do ustąpienia objawów, gdyż wymaga to szerszej diagnozy. Niemniej może się tak zdarzyć, że obserwowane objawy ustąpią z czasem. Warto jednak dowiedzieć się u neuropsychologa i neurologa o możliwej do prowadzenia rehabilitacji poznawczej i o rokowaniach odnoszących się do trudności Pana brata
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl