Objawy prozopagnozji u 22-latki

Witam, od jakiegoś czasu zauważam u siebie objawy prozopagnozji, np. nie poznaję sąsiadów; na szczęście z bliskimi nie mam tego problemu. Niedawno miałam sytuację, że widziałam człowieka, którego miałam potem opisać policji - patrzyłam na niego kilkanaście sekund, a mimo to, nie byłam w stanie podać jego opisu. Do kogo mam się udać, by poddać się diagnozie? Pozdrawiam :)

Witam,
prozopagnozja to zaburzenie o charakterze neurologicznym, z tego względu warto udać się na konsultację do lekarza neurologa. Jeśli chciałaby Pani skorzystać z porady w ramach usług refundowanych przez NFZ musi mieć Pani wcześniej skierowanie od lekarza rodzinnego. W procesie diagnostycznym być może ważne będzie przeprowadzenie stosownych badań skupionych na procesach pamięciowych u neuropsychologa.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl