Zaburzenia wzrostu przy chorej tarczycy 15-latka

Witam, mam syna 15 lat który, ma stwierdzoną niedoczynność tarczycy od 2010 r. Przyjmuje eutyrox 75 mlg. Martwi się że jest niski i że już nie urośnie. Obecnie ma 160 cm. Ja mam 160 cm a mąż 170 cm. Wiek kostny syna odpowiada standardowi 18 lat. Czy mój syn ma szanse że jeszcze urośnie ? Endokrynolog powiedziała że jest to koniec pokwitania i syn może urosnąć ok. 2-3 cm. Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Bardzo prawdopodobne, że wzrost dziecka zmieni się jeszcze o tyle co powiedziała Pani dr. Bez badania ciężko jest wnioskować coś więcej. Patrzą na wzrost Państwa to sądzę, że tym bardziej wzrost dziecka może już być zakończony, ale równie dobrze może być inaczej. A czy było robione RTG? Proponuję udać się jeszcze do lekarza ortopedy aby stwierdzić na podstawie RTG czy nastąpiło zakończenie wzrostu.