Wzrost u 15-letniego nastolatka

Witam, mój syn ma 15 lat i 10 miesięcy, wzrost 165 , waga 69w połowie lutego wykonałam prześwietlenie nadgarstka i wyszło 16 lat i 6 miesięcy, intensywnie trenuje piłkę nożną. Chciałabym wiedzieć czy ma jeszcze szansę urosnąć, mąż ma 182, ja 156. Czeka nas za dwa tygodnie wizyta w szpitalu. Czy z RTG wynika że ma jeszcze szansę na wzrost. Czy podawanie hormonu wzrostu może dać jakiś efekt. Śliczne dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Wiek kostny to jedno, a ocena zdjęcia RTG i zaawansowania jąder kostnienia to druga równie ważna informacja, której z samego opisu nie jestem w stanie stwierdzić. Syn jak najbardziej ma jeszcze szansę urosnąć, jednak opóźnienie wzrostu wymaga kontaktu z lekarzem, który będzie monitorował sytuację.