Wzrost u 15-letniego nastolatka
Witam, mój syn ma 15 lat i 10 miesięcy, wzrost 165 , waga 69w połowie lutego wykonałam prześwietlenie nadgarstka i wyszło 16 lat i 6 miesięcy, intensywnie trenuje piłkę nożną. Chciałabym wiedzieć czy ma jeszcze szansę urosnąć, mąż ma 182, ja 156. Czeka nas za dwa tygodnie wizyta w szpitalu. Czy z RTG wynika że ma jeszcze szansę na wzrost. Czy podawanie hormonu wzrostu może dać jakiś efekt. Śliczne dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
95 poziom zaufania
Wiek kostny to jedno, a ocena zdjęcia RTG i zaawansowania jąder kostnienia to druga równie ważna informacja, której z samego opisu nie jestem w stanie stwierdzić. Syn jak najbardziej ma jeszcze szansę urosnąć, jednak opóźnienie wzrostu wymaga kontaktu z lekarzem, który będzie monitorował sytuację.