Zahamowanie wzrostu u 14-letniej córki

Moja córka ma 14 lat. Niepokoi mnie jej zahamowanie wzrostu. Od 5 miesięcy nie urosła nic. Robiłam badania w szpitalu: hormonalne i prześwietlenie nadgarstka. Wg badań wszystko ok, wiek kostny 13 lat, usg miednicy ok. Wszystko ok ale nie rośnie. Skoro jeszcze nie dojrzała to dlaczego przestała rosnąć. Ja mam 164, mąż 182 a córka 162. Lekarze napisali, że powinna mieć 167, ale ona nie rośnie!!! czy jeszcze ruszy, czy mam robić następne badania.

Dzień dobry,

Proszę dodatkowo oznaczyć córce GH, IgF1 i TSH we krwi żylnej rano na czczo i z wynikami udać się do endokrynologa. Czy nie zaczęła zbyt wcześnie dojrzewać? Warto dokładnie ją zbadać i po badaniu zlecić ew. jeszcze dodatkowe badania hormonalne.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz