Wynik badania hormonu wzrostu u 16-letniej córki

Moja córka ma 16,5 lat jest dość niską osobą bo ma 156cm , waga 56kg , w centylach wg. wagi jest między 50-75 natomiast wg,wzrostu jest na 10 centyl. Wcześniej prawidłowo rosła jednak od 3 ,5lat nie urosła nic. Zrobiłam jej badanie hormonu wzrostu wynik: (ICD-9:L71) 1,67 ng/ml ( są z boku chyba normy 0,30 - 10,80) proszę o interpretację czy ten poziom hormonu nie jest zbyt niski i czy jest możliwoś wdrożenia leczenia by córka jeszczed coś urosła . Ja i mąż jesteśmy dość wysocy mąż 182cm ja 172 c

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, u miesiączkujących dziewcząt nie stosuje się już terapii hormonem wzrostu. Proszę zgłosić się do endokrynologa dziecięcego, który po zbadaniu dziecka wskaże dalsze postępowanie. Pozdrawiam.