Niski wzrost 5-latki a badania hormonalne

Moja córka w listopadzie skończy 5 lat. Od urodzenia była małym dzieckiem, zawsze w dolnych granicach siatek centylowych. Obecnie i wzrost i waga są poniżej 3 centyla. Waga 14,5 kg, wzrost 99 cm. Dodam, że cały czas rośnie - średnio 0,5-1 cm miesięcznie. Ja i mąż też jesteśmy niewysocy. Czy mam się niepokoić tak niskim wzrostem w porównaniu z rówieśnikami? Czy zrobić jakieś badania?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ponieważ wzrost i waga są poniżej 3 centyla dziecko powinno zostać ocenione przez specjalistę endokrynologa dziecięcego.