Wzrost 179 cm u 14-letniej córki

Witam. Moja córka skończyła miesiąc temu 14 lat i mierzy 179cm wzrostu, Ja mam 169cm, a mąż 179cm. Córka miesiączkuje od roku, ma obfite miesiączki. Nie wiem, co zrobic, by już dalej nie rosła. Ona sama też bardzo się o to martwi. Nie wiem jakie badania możemy zrobic i gdzie się udac. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli córka już nie miesiączkuje dalszy wzrost nie będzie już znaczący. Dziewczynki skok pokwitaniowy wzrostu osiągają przed rozpoczęciem miesiączkowania.